Čo stále proti tomu seriálu?

Autor: Štefan Šebeň | 27.2.2011 o 13:23 | Karma článku: 9,92 | Prečítané:  1596x

Mal som zásadu, že nebudem písať články nahnevaný a že nebudem písať o témach, ktoré sú aktuálne mega na pretrase, ale teraz sa nedá inak. Som tak nahnevaný, že mi to celú štylistiku rozhasí, ale čo už. Opäť sa ku mne dostal kopec vyjadrení, ktoré bezprecedentne útočia na ten turecký seriál, ktorý sa páči mojej mame. A to, čo sa páči mojej mame sa čo? Nekritizuje!

Mne osobne sa podarilo napozerať asi 5 minút zo seriálu Tisíc a jedna noc a ani som sa nedogrcal a ani mi nekleslo IQ do záporných hodnôt. Dokonca to boli len pozitívne veci. V jednej scéne sa sanitka ponáhľala do nemocnice a na moje prekvapenie, všetci vodiči jej pekne ukáznene uhýbali. A to mi každý vravel, že Turci sú za volantom úplné svine. A tak som sa z tohto seriálu dozvedel, že nie a nemusel som pozerať nejaký dokument o Turecku na STV 2 v utorok o 23:20.

V druhej scéne sa zas chalan na lodi sťažoval nejakej tete, že si Šeherezáda vybrala niekoho iného a rozplakal sa. Nuž a to bolo normálne reálne. Svet je už raz taký, že nie každý muž môže byť so ženou, s ktorou chce a aj chlap sa niekedy môže rozplakať. Tak to proste chodí. V brakovej telenovele, za ktorú tento seriál niektorí pasujú, by to bolo inak. Počuli by sme myšlienky postavy o tom, že niečo také nedopustí a že toho druhého teda otrávi/nechá rozdupať koňmi/nahovorí Šeherezáde, že je gay.

Celkovo je táto šou vo veľa veciach odlišná od klasickej telenovely. Napríklad som si tam nevšimol atribút moderných telenoviel, a to že by človek o všetky ženské postavy oprel bicykel, možno aj niečo viac. Ešte aj starú mamu, ktorá by mala mať nominálne okolo 65 rokov, hrá 34-ročná herečka, samozrejme s dobrými prsiami. Ako tak nad tým premýšľam, aj novodobé brakové telenovely sú super a ak na ne bude niekto kydať, budem ich brániť. Ale chcel som tým to povedať, že Tisíc a jedna noc predstavuje postavy tak správne a skutočne, dokonca aj hlavná hrdinka sa nenarodila v lese pod jedličkou, matke, ktorá je jej sestrou až do predposlednej časti. Teda dúfam.

No a vraj to „oblbuje“. Tak to hej. V opačnom prípade by v tom čase vysielali filmy so Stevenom Seagalom, ku ktorým si zasadnú len profesori filozofie a tí najviac hardcore intelektuáli, lebo nikto iný by im neporozumel. Tu sa nám aj natíska otázka - čo tam dáme namiesto toho? Kamoš mi vravel, že minule nejaká televízia vysielala švédsky klubový film, proste kvalitu pre fajnšmekrov, no a úvodná scéna sa odohrávala v šope, v ktorej si chlapec h...teda robil úkon, po ktorom jeho genetický fond nebol využitý tak, ako pánboh zamýšľal. A kamera nenechala nič na divákovu fantáziu, všetko tam bolo. Veď dobre, aj také môžme pozerať.

Takže snáď už ten seriál nechajú všetci na pokoji po týchto mojich nepriestrelných argumentoch. Teraz ma ospravedlňte, lebo onedlho bude mať na youtube videoklip Justina Biebera 500 miliónov pozretí a ja by som pri tom nerád chýbal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?